Menü

Harry Potter Testlerinin En Zoruna Hazır Mısın?

Bugüne kadar gördüğün en zor testi diye atıp tutmayacağız hepsini çözmedik daha ama bu testin kolay olmadığı da bir gerçek. Kendine Potterhead olarak nitelendiriyor musun? Belkide iş sadece lafta kalmıştır. Bu Harry Potter Testini çözerek bilgini ölçebilir ve “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” filmine hazır olup olmadığını kontrol edebilirsin. Ayrıca çıkan sonucu yorum olarak da atarsan biz de meydanda ki yiğitleri görebiliriz. Hadi o zaman.

 

Açılsın testler, gelsin sorular..

Alahomora!!

 

 

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Harry Potter testi Tebrikler %%total%% soruda %%score%% yaptın.

Serdar Aksoy

Gezip görmeyi, fotoğraf çekmeyi ve sinemaya gitmeyi seven genç bir yazar.

 • Sercen UYTUN

  Yalnız Myrtle basilisk tarafından öldürüldü. Soruda hata var. Ayrıca Diagon yolu sorusu da hatalı.

  • serdar aksoy

   Merhaba Sercen, İlk olarak Myrtle’in basilisk tarafından öldürüldüğü kesin olarak bilinmiyor. En son basilisk’i gördüğünü söylüyor sadece. Burada şöyle bir olay var. Myrtle’ın güncesi Voldemort’un hortkuluğu oluyor. Bilindiği üzere hortkuluk yapmak için bir insanı öldürmeniz gerekir bundan sonra ruhunuz ikiye bölünür ve yakında ki bir nesneye tutunur. Yani bunun için tahminime göre Myrtle tuvallette aynadan basilliski gördü ve taşlandı ardından ise Voldemort tarafından öldürüldü. Dediğim gibi tam bir bilgi yok.

   Diğer soruna gelirsek soru yanlış değil. Soruda kelime oyunu mevcut. Evet şıkların hepsi Diagon yolunda mevcut ama Cin Bankası bir dükkan değil , bir banka. Dükkan bir ürünün satıldığı yere verilen isimdir.

   • berkay

    tam bir bilgi yoksa neden myrtle seceneğini koyuyorsun

   • Sena

    Peki Ateş Kadehi çekilirken Lady Gaga ünlenmiş miydi? Bence asıl hatalı olan soru bu.

   • Merve

    Basiliski gören ölür basilisk bakışı öldürücüdür taşlaştırmaz, myrtle aynadan görmüyor tuvalette ağlarken kapıyı açıyor Ve basilşskğn gözlerine doğrudan bakıyor yani basilisk tarafından öldürülüyor cedric diggory de Voldemort’un emri ile öldürülüyor. Myrtleın ölümünde basiliski o sırada Tom un kontrol ettiğine dair bir şey Yok . Sonuç olarak soru yanlış

   • Oğuz Öztekin

    Myrtle aynadan görmedi tuvaletten çıktığım anda son gördüğüm bir çift sarı göz diyor ayrıca myrtle’ın güncesi değil tom riddle’ın güncesi hortkuluk oldu tom riddle’ın isteği dışında hortkuluk olan tek şey “SPOILER” harry idi myrtle’ın güncesi olsa “SPOILER” ginny günceyi myrtle a fırlattığında myrtle fark ederdi çünkü günce tuvalette kaldı

 • Kürşat Can

  Harry Potter testi
  Tebrikler 26 soruda 26 yaptın.

  Biz bunu unutamayız. Böyle bir başarı ve hafıza unutulamaz, unutulmamalı. Hatta dur dur ben bu anıyı bir alayımda düşün selime ekliyim. Böyle bir Potterhead az bulunuyor çünkü. Kıymetinin bilinmesi lazım. Ayrıca “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” filmini izlemeyede kesinlikle hazırsın. Yani bizi bir defa izleyip anarsan ayrı bir mutlu oluruz ama pek de gerek yok gibi. Hayatta başarılar Potterheda dostum. Başarılar.
  🙂

Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.