Menü

7 Yüz; Hayatın Müziği Dizi Eleştirisi

Başrollerini Damla Sönmez, Cihan Yenici, Selim Bayraktar ve Janset’in paylaştığı 7 Yüz dizisinin üçüncü bölümünün yönetmenliğini Umut Aral üstlenmiş, senaryosu Derya Yanmış’a öykü ise yine Tunç Şahin’e ait.. Hayatın Müziği bir reklamcılık şirketinde çalışan akıllı, yaratıcı ama içine kapalı Pınar’ın öyküsünü anlatıyor. İşini iyi yapsa da perde arkasında kalmayı tercih eden, bu nedenle iş arkadaşları tarafından biraz küçümsenen Pınar’ın aynı departmanda işe başlayan Eray 'ın ona ilgi duymasıyla hayatı altüst olur. Pınar da Eray'dan hoşlanmıştır ama utangaçlığıyla başa çıkamaz ve çareyi ünlü bir yaşam koçu/psikoloğa gitmekte bulur. Oşa onu hipnotize ederek içinde çalan müziği serbest bırakınca Pınar 'bambaşka biri' olur.…
yönetmenlik - 7
Müzik - 7
senaryo - 7
oyunculuk - 7.5
kurgu - 7.5

7.2

User Rating: 4.35 ( 2 votes)

Başrollerini Damla Sönmez, Cihan Yenici, Selim Bayraktar ve Janset’in paylaştığı 7 Yüz dizisinin üçüncü bölümünün yönetmenliğini Umut Aral üstlenmiş, senaryosu Derya Yanmış’a öykü ise yine Tunç Şahin’e ait..
Hayatın Müziği bir reklamcılık şirketinde çalışan akıllı, yaratıcı ama içine kapalı Pınar’ın öyküsünü anlatıyor. İşini iyi yapsa da perde arkasında kalmayı tercih eden, bu nedenle iş arkadaşları tarafından biraz küçümsenen Pınar’ın aynı departmanda işe başlayan Eray ‘ın ona ilgi duymasıyla hayatı altüst olur. Pınar da Eray’dan hoşlanmıştır ama utangaçlığıyla başa çıkamaz ve çareyi ünlü bir yaşam koçu/psikoloğa gitmekte bulur. Oşa onu hipnotize ederek içinde çalan müziği serbest bırakınca Pınar ‘bambaşka biri’ olur.

7 yüz üçüncü bölümünde kendimizde beğenmediğimiz bir şeyi dışardan yardım alarak birdenbire çözüvermenin kazançlarını ve daha önemlisi bedellerini kurcalıyor. Dizi kendini sevme, toplum tarafından kabullenilme ve günümüzde genç insanların yaşadığı en büyük ikilemlerden biri olan iş hayatı ve aşk hayatından birini diğerine feda etme kaygısını masaya yatırıyor. Öyküsünü anlatma biçimi ise hem dinamik hem de bir hayli eğlenceli. Özellikle mecburen tekrara giden kısımlar bu sayede hiç aksamadan ve sizi sıkmadan akıyor. Paintball sahnesi ve Pınar’ın içindeki müziği dünyaya ilan etme sahnesi mizahi yaklaşım açısından dizinin zirvelerini oluşturuyor.

Burada seçilen şarkının da hem Damla Sönmez’e hem de hikayenin ruhuna çok yakıştığını belirtmeden geçmeyelim. Zaten Damla Sönmez karakterinin zıt uçlarda gezinen özelliklerini gayet iyi yansıtarak diziyi sırtlıyor. Selim Bayraktar yerinde performansı ile canlandırdığı düzenbaz psikolog Oşa’yı hem komik hem de inandırıcı bir çizgide tutarken karikatürize etmemeyi başarıyor. Uzun bir süre sonra kısa bir rolde de olsa Janset’i izlemek keyifli.
7 Yüz üçüncü bölümünde yine ilk bölümün iddialı ve tekinsiz çizgisinin uzağına düşse de Hayatın Müziği sonuna kadar ilgiyi canlı tutan eğlenceli bir bölüm olmuş, iyi seyirler…

Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.