Menü

American Horror Story 6. Sezon Başlama Tarihi

10 Kasım 2015 tarihinde FX kanalı tarafından, dizinin altıncı sezon için onay verdi. Ağustos 2015’de dizinin yapımcılarından Ryan Murphy, altıncı sezonu belirterek “Üzerinde çalıştığımız yeni sezon, Hotel’den çok çok daha farklı ve o kadar küçük değil fakat o kadar zengin de değil. Tabii ki bu arada izleyecilerin tek merak ettiği soru ise “American Horror Story 6. Sezon ne zaman başlayacak?” Daha hileli ve daha karanlık.” Murphy sonra  Twitter’dan, Lady Gaga’ya altıncı sezonda oynaması için teklif sunduğunu fakat yakın zamanda cevap alamadığını dile getirdi . Ekim 2015’de Murphy’ye altıncı sezonun konusunun nasıl olduğu sorulduğunda “henüz kesinleşen bir tema olmadığını söyledi. “Bu sezon sürekli diğer sezonlarla kurduğumuz bağlantılar açısından çok ilginç oldu. Dizi boyunca bunu yaptık. Aynı şeyi altıncı sezonda yapmaya karşıyım, belki yedinci sezonda olur,” dedi.

Ocak 2016’da FX kanalı yöneticisi John Landgraf, altıncı sezonun günümüzde geçeceğini ve yine her sezon olduğu gibi geçmişte yaşanan sahnelerin flashbacklerinin’de olacağını söyledi. Sezonun da 2016 sonbaharında başlayacağını bildirdi. Angela Bassett, Larry King Now ile yaptığı bir röportajda altıncı sezonda yer alacağını açıkladı. Ve altıncı sezon için kast edilen ilk oyuncu oldu.

Mart 2016’da Lady Gaga, serinin altıncı sezonu için anlaşmalara varıldığını basınla paylaştı ve cast edildiği resmi olarak belli olan ikinci oyuncu oldu.Mart 2016’da yapım ekibi, Los Angeles, Kaliforniya’ya büyük miktarda çekim için vergi ödedi.Aynı ay Paleyfest’de Murphy; Kathy Bates, Denis O’Hare, Sarah Paulson, Finn Wittrock, Cheyenne Jackson, Wes Bentley ve Matt Bomer’a altıncı sezon için teklif sunuldu. Murphy ayrıca dizinin altıncı sezonu için akıllarında çocuklar ve opera temaları içeren hikayeler olduğunu söyledi. Mayıs 2016’da Jessica Lange, altıncı sezonda olamayacağını  duyurdu. Mayıs ayının sonlarında, serinin üçüncü sezonu Coven’da oynayan Leslie Jordan, altıncı sezon için diziye döneceğini ve Lady Gaga ile oynayacağını paylaştı.

6. Sezon Ne zaman Başlıyor?

Herkes tarafından beklenen American Horror Story 6. Sezon‘un başlama tarihide FX kanalı tarafından bildirildi. Yeni sezon  14 Eylül 2016 tarihinde başlayacak. Eski sezonlarla aynı uzunlukta olacağını düşünülen dizinin bu sezon daha fazla ses getireceği söyleniyor. Bakalım American Horror Story 6. Sezon da nasıl olacak.

  American Horror Story 6. Sezon Fragmanı

 

Serdar Aksoy

Gezip görmeyi, fotoğraf çekmeyi ve sinemaya gitmeyi seven genç bir yazar.

Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.