Menü

Batman v Superman: Adaletin Şafağı Ön İnceleme

2013 yazının gişe rekorları kıran filmi  Man of Steel‘in devamı olacak yapımda bu sefer Superman ve Batman karşı karşıya  gelecek! Warner Bros. yapımcılığında ve yine Zack Snyder’ın  yönetmen koltuğunda  oturduğu projede senaryo ise tekrardan David S. Goyer’ın tarafından yazılacak. Henry Cavill’i bir kez daha Superman olarak izleyeceğimiz filmde kendisine Diane Lane, Laurence Fishburne ve Amy Adams gibi isimlerde eşlik edecek. Frank Miller’ın 1986 tarihli kitabında  Batman ile Superman‘ın karşı karşıya geliyor. Filmin senaryosunun da büyük olasılıkla bu kitap’dan uyarlanacağı açıklanmıştı.

Film’in başrolleri olan Ben Affleck ve Henry Cavill zaten oynadıkları filmlerden tanıyoruz. Peki Jesse Eisenberg‘ü ?

 

jesse eisenberg

 

Jesse daha çok gençlik filmlerinden tanıdığımız bir oyuncu. Bazı rolleri ve filmleri şu şekilde.

Sosyal Ağ : Mark Zuckerberg Rolü (Baş Rol)

Sihirbazlar Çetesi : J. Daniel Atlas (Baş Rol)

Zombieland : Columbus (Baş Rol)

Av Partisi : Benjamin

Bunlar gibi birçok başaralı yapımda ismini konuşturmuş birisi Jesse.

Batman v Superman: Adaletin Şafağın‘da ise kendisi karşımıza  Lex Luthor rolüyle geliyor. Lex Luthor , Süperman’in en azılı düşmanlarından birisidir. Kendini ‘yaşayan en büyük dahi’, ‘zamanımızın suç dehası’ olarak adlandırmaktadır. Birçok hikayede Superman’i yenmeye çok yaklaşmış olsa da onu hiçbir zaman yenememiştir.

 

Bakalım bu filmde Batman’le nasıl bir iş birliği yaparak Superman’i yenmeye çalışacaklar. Batman V Superman izlerken bunu öğreneceğiz. Maalesef bunu öğrenmek için  25 Mart 2016 kadar beklemek gerekiyor.

 

Fragman

 

Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.