Comic Con Festivali Hakkında Bilgiler

Comic Con Nedir?

Comic Con Amerika’nın gelenekleri arasında yer almaktadır.  Bu gelenek 1970’den beri San Diego ve New York’da sürmektedir. En büyük olanı San Diego’da olan festivaldir. Geçen sene ki festivale resmi olmayan rakamlara göre 400 bin kişi katılmıştır. Bu rakamla Dünya’nın en büyük 2. çizgi film festivalidir. En büyüğü japonya’daki comiket’tir (yılda iki kez yapılan bu organizasyona 2009 yazında yaklaşık 560 bin kişi katılmış).

 

Comic Con ‘da Neler Oluyor?

 

Comic Con ‘da yüzlerce Cosplay hünerlerini sergiliyor. Çizgi film , Film ve Hollywood cosplaylerinin de yer aldığı Comic Con ‘a 2010 yılında yaklaşık 800 Cosplay katıltığı açıklandı. Ayrıca en önemli özelliği de yeni çıkacak olan filmler , diziler ve oyunlar hakkında bilgiler verilmesi. Çıkış tarihleri , oyuncuları veya hayranların merak ettiiği diğer tüm önemli şeyler Comic Con ‘da açıklanıyor. 2015 yılında Batman vs Superman, 2016 yılında Flash ve 2017 yılında ise Justice League filmlerinin vizyona gireceği Warner Bros. tarafından açıklanmış ve Ant Man‘in afişi yayınlanmıştı. Bu sene de  Avengers 3 , Game Of Thrones ( Jon Snow’a ne olacağını deli gibi merak ediyoruz.) gibi diğer bir çok film ve dizi hakkında bilgi verileceğini bekliyoruz. Comic Con 2 aşamalı olarak yapılıyor. 1. aşama ‘da oyuncuların ve stüdyoların panelleri( Masa diyebiliriz) bulunuyor. Buraya giriş ücretli. 2. aşamasa ise dışarıda oluyor. Asıl eğlence 2. aşamada gerçekleşiyor diyebiliriz.

Ayrıca bu sene Filmlerin Sesi Comic Con’u yerinde takip ederek sizi an ve an haberlerden bilgilendirecek ve resimler paylaşacaktır. Comic Con’u kaçırmamak için Filmlerin Sesi’ni Twitter’da takip ediniz.  Twitter : @filmlerinsesi

 

Comic Con Cosplayler

 

Kaynak : Comic Con Festivali Hakkında bilgi

Popüler

309
Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.