Menü

Creed: Efsanenin Doğuşu Ön İnceleme

Eski bir boksör olan büyük babası Apollo Creed’in kazandığı şampiyonlukların getirdiği servetin sayesinde zengin bir ailede yetişen  ama bu hayatı reddederek boksör olma hayalleri kuran genç bir boksörün, onu yetiştirmesi için Rocky Balboa’nın peşine düşmesini konu alıyor.  Warner Bros. Stüdyolarından çıkan yapım’da bir çok ünlü isim mevcut.

Yönetmen ve senarist koltuğunda ise genç bir yüz olan Ryan Coogler oturuyor. Daha önce Son Durak filminin’de yönetmeni ve senaristi olan Ryan ,  bazı oyuncuları yine eski filminden seçmiş gibi gözüküyor.

 

sylvester-stallone-Creed

 

Altmış dokuz yaşında olan ve kariyerinin 44. yılında 55’den fazla film’de oynayan Sylvester Stallone ‘da kadronun en önemli isimlerinden birisi.  Rocky  , Rambo ve Cehennem Melekler’i   gibi aksiyon serileriyle  herkesin gönlüne giren

ünlü oyuncunun uzun zaman sonra elinden silah eksilmiş olacak diyebiliriz.  Bu sefer silahı sadece yumrukları!

Film’de karşımıza boks antrenörü olarak gelen Sylvester’i filmde oldukça göreceğimiz kesin.

Ayrıca Cehennem Melekler’i gibi serilerde olası bir aksi durum için set’de her zaman acil yardım ekibi duruyordu. Ne kadar daha aksiyonu az bir film olsa da umarız bir sorun olmaz.

 

 

Michael B. Jordan-creed

 

Bu sene beyazperde’de yer alan Fantastik Dörtlü’nün yeni uyarlamasında rol alan Michael’de Creed Efsanenin Doğuşu filminde ki baş rollerden birisi. Tüm izleyiciler için tam bir rezalet olan Fantastik Dörtlü filmiyle her ne kadar kötü hatırlasak da Son Durak ve Friday Night Lights gibi yapımlardan da kendisini olumlu bir şekilde hatırlıyoruz. Bu filmde ise  ünlü bir boksör’ün oğlu olan  Adonis Johnson rolünü üstlenecek. Yirmi  Altı yaşında ki genç oyuncunun ileriki yıllarda da yapımcılık gibi planları var. Creed Efsanenin Doğuşu izlerken kendisininden bu sefer beklentimiz biraz fazla olacak.

 

 

Serdar Aksoy

Gezip görmeyi, fotoğraf çekmeyi ve sinemaya gitmeyi seven genç bir yazar.

Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.