Menü

En Alaycı 10 Dizi Karakteri

Dizilerde karşımıza çıkan alaycı karakterlerin ortak noktası aslında hepsinin bir anlamda arızalı karakterler olması. Kimi keskin, kimi yumuşak, kimi kendine, kimi çevresindekileri dönük alaycılıklarıyla aslında kendilerini gizlemeye ya da karşılaştıkları trajedilerle başa çıkmaya çalışıyorlar. Alaycılığın kibirli veya kendini değersiz hisseden insanların silahı olduğunu ve ayrıca keskin bir zeka gerektirdiğini unutmamak gerek. Listeye şöyle bir göz atınca bu karakterlerin hemen hepsinin dizilerinin lokomotifi görevini üstlendiğini, alaycılıklarına rağmen eni konu sevilen karakterler olduğunu görüyoruz.
1-Karakter: Dr. Gregory House
oyuncu: Hugh Laurie
Dizi:House MD
house
House karakterini bu karakterlerin hepsinden bir üst sıraya yazmak lazım. Çünkü tam sekiz sezon boyunca çevresindeki tüm insanlara her an ne kadar aptal olduklarını hissettiren acımasız alaycılığından, iğnelemelerinden kesinlikle taviz vermedi. Bu acımasızlık bazen kanımızı dondursa da çoğu zaman ona hak vermekten alamadık kendimizi.
2-Karakter: Chandler Bing

Oyuncu: Matthew Perry
Dizi:Friends
Chandler ‘ın alaycılığı büyük oranda kendine güvensizliğinden kaynaklanıyor, ne zaman zorda kalsa ortaya çıkıveriyordu. Karakter o kadar iyi yazılmış ve Matthew Perry tarafından o kadar iyi oynanmıştı ki soğuk esprileri, güvensizliği ve alaycılığı ile son derece itici olabilecekken kalbimizde taht kurdu.
1380139209_115432784_matthew-perry-zoom
3-Karakter: Dean Winchester
Oyuncu: Jensen Ackles
Dizi: Supernatural
Dean Winchester’ın alaycılığı pek fazla çevresine yönelik değil aslında, daha çok düşmanlarına yönelik. Melekler, şeytanlar, iblislerle savaşırken onları ve yaşananları küçümseyerek bulmuş kendini biraz olsun rahatlatmanın yolunu. Ne diyelim, çocuğun hakikaten çok zor bir hayatı oldu, aksi taktirde kafayı yemesi işten değil…
dean
4-Karakter;Chack Bass
Oyuncu:Ed Westwick
Dizi: Gossip Girl
Karizmatik, zengin, havalı Chuck Bass karakteri insanlara tepeden bakan küstah tavrına alaycılığını da ekleyerek bazen çekilmez hale gelebiliyordu. Yine de seyirci onun içindeki korkmuş çocuğu ve iyi kalpli adamı gördü ve bağrına bastı.
chuck
5-Karakter: Oliver Queen
Oyuncu:Justin Hartley
Dizi: Smallville
Aman yanlış anlaşılmasın. Bu dört sezondur izlediğimiz kasıntı, espri anlayışı olmayan Oliver Queen değil. Justin Hartley tarafından canlandırılan Smallville’in Oliver Queen’i. O da adada beş yıl kalmış, türlü badire atlatmış ama Arrow (Stephen Amell) gibi suratsız değil. Kendisiyle bile dalga geçebilen, hayatı pek ciddiye almayan bu Green Arrow’un kalbimizde yeri bambaşka..
oliver
6-Karakter: Sawyer
Oyuncu: Josh Holloway
Dizi: Lost
Issız bir adaya düştüğünde yardım alabileciğin bir avuç insanla her fırsatta dalga geçmek, iğnelemek, onlara takma isimlerle hitap etmek pek akıllıca bir tercih sayılmaz. Ama Sawyer tam altı sezon boyunca alaycılığın kitabını yazarken çekiciliğinden hiçbir şey kaybetmeyerek kendini hem seyirciye, hem de adadaki herkese sevdirdi. Onun gibisi gelmez bir daha…
images[7]
7-Karakter; Damon Salvatore
Oyuncu:Ian Somerhalder
Dizi: The Vampire Diaries
Vampir olmasından, bir de kötü bir vampir olmasından olacak(malum artık bunların iyisi de var çeşit çeşit) Damon’un tekinsiz bir alaycılığı var. İşte tam da bu yüzden Elena da dahil kimse ona karşı koyamıyor.
goodwp_com_27959
8- Karakter: Tyrion Lannister
Oyuncu: Peter Dinklage
Dizi: Game of Thrones
Fizksel kusuru nedeniyle ailesi tarafından daima hor görülen, aslında ailenin en zeki üyesi olan Tyrion’ın kaçışı alaycılıkta bulması hiç sürpriz değil..
tyron
9-Krakter; Charlie Harper
Oyuncu:Charlie Sheen
Dizi: Two And A Half Men
Charlie’nin travması da aile kaynaklı olmalı ki özellikle kardeşine ve annesine karşı son derece sivri dilli. Yine de biliyoruz ki yerden yere vursa da Alan’a kıyamaz…
charle
10-Karakter: Tony Dinozzo
Oyuncu; Michael Weatherly
Dizi: NCIS
Dinozzo da çevresindekileri alaya almadan duramayan bir karakter. Buna bazen eşek şakaları da ekliyor. Biraz lise yıllarında takılıp kalmış gibi bir hali var. Bu da sanki onu sevmemize rağmen bir ajan olarak ciddiye almayı zorlaştırıyor.
imagesIOQSXEYJ

Bunlar da Kötüler;
1-Crowley
Oyuncu:Mark Sheppard
Dizi:Supernatural

Cehennemin kralı gibi bir ünvana sahipseniz kötü olmanız gerekir, öyle değil mi? Ama Crowley Winchester’lara olan zaafı ve sevimli alaycılığıyla birkaç sezondur korkutmaktan çok uzak. En sevdiğimiz kötü…
untitled
2-Karakter: Theodore “T-Bag” Bagwell
Oyuncu: Robert Knepper
Dizi:Prison Break

Prison Break dizisinin en önemli kötüsü çocuk tacizcisi, acımasız, alaycı T-bag karakteri dizinin en son dakikasına kadar katıksız kötülüklerine devam etse de bizi diziye bağlayan nedenlerden biriydi.
images3H3ESLO4
3- Ercüment Çözer
Oyuncu; Nejat İşler
Dizi: Behzat Ç

Türk dizisinde sarkastik bir seri katil. Nejat İşler’in harika bir iş çıkarttığı, eşi benzeri olmayan Ercüment Çözer karakterini saygıyla anıyoruz..
nejat

Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.