Game Of Thrones 8. Sezon Hakkında Her şey

Dünyanın en çok izlenen dizisi Game of Thrones’un  8. sezon’a  heyecanlı bekleyiş sürüyor.  Westeros’un kaderini belirleyecek sezon hakkında herkes teoriler üretiyor. Maalesef gerçekleri öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Yeni kadro,  yeni ip uçları,  yönetmenler, büyük teoriler veya 2019’un prömiyeri tarihine yaklaştıkça ortaya çıkmaya devam edecek diğer yeni bilgiler olsun, şu ana kadar Game of Thrones 8. Sezon hakkında bildiğimiz her şeyi sizin için listeliyoruz..

 

Game of Thrones 8. Sezon kaç bölüm olacak?

 

Normal’de 10 bölüm süren dizi sezonları , 7. sezonla birlikte 7 bölüme düşmüştü. Gelecek sezon olan 8. Sezonda ise bölüm sayısı 6 ‘ya iniyor. Biz Game of Thrones fanları her ne kadar buna üzülüyor olsak da , yapım şirketi bölüm sayısı azalınca bölümlere harcanan bütçeyi arttırdığından daha kaliteli bir içerik sunuyorlar.

 

Game of Thrones 8. Sezon ne zaman geliyor?

 

Normal şartlarda 2018 Nisan ayında beklediğimiz 8. sezon , dizi senaryoları çalındıktan sonra iptal edilmiş ve 2019 yılında yayınlanacağı söylenmişti. Oyuncuların yaptığı paylaşımlara göre tahmini olarak 2019 Nisan ayında 8. sezonun geleceğini söyleyebiliriz. Hala bu konuda kesin bir açıklama yapılmadı. Yaşanan korsanlık olayı sayesinde sızan bölümleri erkenden izlerken her ne kadar mutlu olsak da ,  kötü yanlarının da olduğununu böylece öğrenmiş olduk.

Not : HBO tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Game of Thrones’un 8 sezonunun yayını 2019’un ilk yarısında olacak.

Sezon 8’in ‘Thrones Game’ bölümü ne kadar uzun olacak?

 

7. Sezon’da herkesi şok eden ve akıllardan onlarca cevapsız sorular bırakan final tam olarak 80 dakika sürmüştü. Oyuncuların yaptığı açıklamaya göre 8. sezon’da bölümler 80-90 dk olarak karşımıza çıkacaklar. Bundan dolayı bölüm sayısının az olması pek bir sorun olmayacak.

 

‘Game of Thrones’un 8 sezonunun her bölümünün maliyeti kadar olacak?

 

Sezon 8’in her bölümünün 15 milyon dolara mal olacağını ve sezon için son bütçe 90 milyon dolar olacağı bildirdi .  15 Milyon Dolarlık bir maliyetle Game of Thrones 8. Sezonu Dünya’da ki gelmiş geçmiş en maliyetli dizi bölümü oluyor.

 

Sezon 2 : Bölüm başı 6 Milyon Dolar.

Sezon 6 : Bölüm başı 10 Milyon Dolar.

Sezon 8 : Bölüm başı 15 Milyon Dolar.

 

Yeni Sezonda bizi nasıl bir savaş bekliyor?

 

Dizi için ne kadar büyük bir bütçe harcandığından bahsetmiştik. Peki bu paralar nereye gidiyor? Tabii ki savaş sahnelerine.  Yeni sezonda bir savaş sahnesinin 55 gün sürdüğü söylentiler arasında. Belki de 7. sezon da olan kısa savaş sahneleri telafi etmek istemişlerdir.  Game of Thrones yönetmen yardımcısı Jonathan Quinlan , instagram’da şu sözleri söyleyip bir kaç saat sonra mesajını sildi.

 

 

 

 

” Bu Gece Ejderhaları için…

55 tam gece boyunca çalıştığınız için… Soğuğa, kara, yağmura, çamura, Toome’un koyun pisliklerine ve Magheramorne’nin rüzgarlarına karşı koyduğunuz için…

Bundan bir yıl sonra, dünya genelindeki on milyonlarca insan bu bölümü izlediğinde sizin ne kadar çok çalıştığınızı bilmeyecek.

Sıfır’ın altındaki dondurucu soğuklarda çalışmanın ne kadar zor olduğuyla ya da sizin ne kadar yorulmuş olduğunuzla ilgilenmeyecekler.

Onlar sadece, daha önce yapılmamış bir şey izlediklerini anlayacaklar.

Bunun nedeni sizsiniz.

Teşekkürlerler”

Dip Not :  Bu savaş, Kuzey İrlanda’daki Toome ve Maghermorne’de çekildi; bu da Karasu Savaşı ve Hardhome’deki Katliam için bir zemin oluşturdu.

 

 

‘Game of Thrones’ Sezon 8’de  önemli yeni karakterler var mı?

 

BBC’de The Last Kingdom dizisinde rol alan Marc Rissmann’ın yeni sezonda karşımıza çıkacağı konuşuluyor.

 

Yazar , Yönetmen  ve Yapımcılar Kimler?

 

David Benioff ve D.B. Weiss, David Nutter ve Miguel Sapochnik yeni sezonun yönetmenleri olacak. Yeni sezon için yazarlar David Benioff & D.B. Weiss, Bryan Cogman ve Dave Hill.
Serinin yapımcıları David Benioff, D.B. Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger ve Bernadette Caulfield. Eş-yapım yapımcıları Bryan Cogman, Guymon Casady, Vince Gerardis ve George R.R. Martin’dir.

 

İnsanlar 8. Sezon Hakkında ne düşünüyor?

 

Las Vegas’da yapılan bir ankete göre insanlar şu sonuçları vermişler.

 

 8. sezonun sonunda Westeros’u kim yönetecek?

 

Jon Snow/Aegon Targaryen: 2/3
Daenerys Targaryen: 2/1
Jaime Lannister: 10/1
Tyrion Lannister: 20/1
Cersei Lannister: 25/1
Sansa Stark: 25/1
Arya Stark: 50/1
Bran Stark: 50/1
Night King: 50/1
Varys: 50/1
Euron Greyjoy: 100/1

 

Bir matematik algoritması, “Game of Thrones” ın 8. sezonunda en olası ölümleri tahmin etti.

 

Veribilimci Taylor Larkin, Game of Thrones wiki sayfasından yapılan analizler , George RR Martin’in  Buz ve Ateş Şarkısı’ndan gelen 2000 canlı ve ölü karakter de dahil olmak üzere, verilere dayalı bir algoritma oluşturdu ve Cinsiyet, yaş, aile soyu, vb. gibi yönlerden yaklaşan sezonda kimin ölme olasılığı yüksek olduğunu  şöyle sıraladı.

Sonuçlar…

Daenerys Targaryen — 83.77% ölüm oranı
Jaime Lannister — 72.91% ölüm oranı
Tyrion Lannister — 70.76% ölüm oranı
Bran Stark — 66.02% ölüm oranı
Cersei Lannister — 60.39% ölüm oranı
Jon Snow — 58.99% ölüm oranı
Euron Greyjoy — 54.95% ölüm oranı
Sansa Stark — 50.28% ölüm oranı
Arya Stark — 49.04% ölüm oranı
Gendry — 39.87% ölüm oranı

 

Emilia Clarke, Daenerys’in final sahnesinde  Game of Thrones’ın 8. sezonuyla ilgili önemli bir ipucu söyledi.

 

Game of Thrones evreninde ki  kişi sayısı göz önüne alındığında, Daenerys nihayet Westeros yedi krallıkları yönetecek kişidir.

Aktris Emilia Clarke, sette son anlarını yaşarken röportajında  büyük bir ipucu verdi.

Röportajında,  Clarke, 8. sezondaki Ejderhaların annesi için sonun tartışmalı olabileceğini ortaya koydu.

” Beni mahvetti ” dedi. ” Birisinin Daenerys’in ağzında son tat olacağını biliyor olmak . . .” Daha sonra devam etti “ ” tüm bu garip şeyleri yapıyorum. Gördüğünüzde ne demek istediğimi anlayacaksınız.”

Dip not : Buradan anlıyoruz ki son öpüştüğü kişi ölecek. Peki en son kimle öpüşmüştü ?

Arya Stark, “Game of Thrones” ın 8. Sezonunda “#lastwomanstanding” olabilir.

 

Maisie Williams, Game of Thrones ‘sezon 8 ile ilgili bir ipucu bıraktı.

Arya Stark’ı canlandıran Williams, “elveda belfast” başlıklı, kan sıçramış Nike Air Force  fotoğrafını paylaştı. hoşçakal Arya. Hoşçakal Game of Thrones. Ne kadar neşe duydum. İşte gelecek maceralara. ”   Yazının ardından, en başta” #lastwomanstanding “olmak üzere birkaç hashtag’i takip etti.

Hashtag, sezon 8’in son Savaşının nasıl çekileceği konusunda bahsetti.. Ayrıntılar gizli  tutulurken, Williams’ın postu sezonun kanlı olacağını (pek sürpriz olmaz) ve Stark kızlarının en küçüğü olan Arya’nın hayatta kalan  son Stark kadını olabileceğini ima etti.

 

Ayrıca Game of Thrones ile ilgili şu içeriklere de göz atabilirsiniz ;

Popüler

309
Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.