Menü

Kırmızı Filmi Ön İncelemesi

 

Filmin Konusu

Aslı ve Umut daha yeni ilişkilerinde bir  yılı geride bırakan mutlu bir çifttir. O gece yıl dönümlerini arkadaşlarıyla beraber eğlenerek kutladıktan sonra, Umut’un Beyoğlu’nda  arka sokaklarda ki  evine girerler. Bu apartman sekiz katı olan ve yıkık dökük bir binadır. Apartmanda Umut ve kapıcı dairesindeki çift dışında kimse yaşamamaktadır. Umut ve Aslı eve geldikten sonra da oturur ve bir süre daha eğlenmeyi sürdürürler. Tam yatmayı düşündüklerinde ise salonun tam ortasında koskocaman kırmızı bir bavulun olduğunu fark ederler. İkisinin de olmayan bu bavula karşı şaşkın bakışları devam ederken, merak içerisinde bavulu açarlar. Fakat bavulun içinde çifti dehşete sokacak bir manzara vardır…
Yönetmenliğini ve senaristliğini  Yücel Müştekin’in üstlendiği film “Kırmızı sadece bir renk değildir” cümlesi ile yola çıkmaktadır. .

Ön İncelemesi

‘Issız Adam’da ‘bağlanmak’ istemeyen bir aşık rolünü canlandıran Cemal Hünal, ‘Kırmızı’ filminde romantik sevgili ‘Umut’ rolüyle beyazperde de karşımıza çıkacak.

 

 

Cemal Hünal Kırmızı

Cemal Hünal Kırmızı

Issız Adam filmiyle tüm Türkiye’nin tanıdığı Cemal Hünal yine iddialı bir film olan “Kırmızı”     ile  beyazperde de karşımıza çıkıyor. Çoğunlukla Dram ve Romantik filmlerde başrol olarak gördüğümüz Cemal Hünal yine bu tür bir filmle karşımızda.

 Filmde Sezen Aksu’nun  “Kalbim Ege’de Kaldı” parçasını tekrar yorumlayan oyuncu güzel bir performans çıkarıyor bakalım başka sahnelerde daha farklı şarkılarda yorumlayacak mı?

Leyla-goksun Kırmızı

Leyla-goksun Kırmızı

 

 

 

 

Güzelliğiyle dikkatleri çeken Leyla Göksun’da filmin kadın  başrol oyuncusu. Bundan daha önce bir kaç film ve dizide rol alan ünlü manken ve oyuncu bundan sonra oyunculuğu ile ön planda olmak istediğini söylüyor.

 

 

 

Selim Bayraktar Kırmızı

Selim Bayraktar Kırmızı

Hepimizin Muhteşem Yüzyılda Sümbül Ağ rolünde ki gerçekçi oyunculuğuyla dikkatleri  üzerine çekmeyi başarmıştı.

Selim Bayraktarın Filmde ki rolü hakkında pek bir bilgimiz malesef ki yok.Fragmanda da karşımıza çıkmayan oyuncunun nasıl bir rolü olduğu merak konusu.

   

 

          

 

 


FİLM HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

 

 • KIRMIZI filminin ilk çalışmaları sırasında, onlarca oyuncu ile yapılan görüşmeler, çalışmalar ve deneme çekimlerinden sonra, Umut için Cemal Hünal, Aslı için Leyla Göksun,  Gökhan için ise Selim Bayraktar seçildi.

 

 • Ünlü gazeteci ve televizyon yapımcısı Tayfun Talipoğlu filmde rol aldı.

 

 • Cemal Hünal, Leyla Göksun ve Selim Bayraktar, ilk kez KIRMIZI filminde bir araya geldiler.

 

 • Cemal Hünal, filmde Sezen Aksu’nun “Kalbim Ege’de Kaldı” şarkısını seslendirdi.

 

 • Filmin çekimleri 5,5 haftada tamamlandı.

 

 • Filmin senaristi Yücel Müştekin, aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlendi.

 

 • Filmin başrol oyuncusu Cemal Hünal, çekimler sırasında katıldığı Erzurum Cirit Şenliklerinde attan düşerek fıtık oldu ve bir hafta boyunca çekimlere böyle devam etti. Ameliyat olması gerektiği için çekimlere 2 gün ara vermek zorunda kaldık.

 

 • Sahne gereği Leyla Göksun pencereden çığlık atması gerekiyordu. Gece yarısı tüm mahalle seti bastı..

 

 • Selim Bayraktar sette çok özel illüzyon gösterileri yapıp ekibe moral verdi…

 

 • Filmde Umut’un küçüklüğünü oynayan çocuk oyuncumuz Kerem Ziya Açarsöz, çekim boyunca kırlarda koşması gerekiyordu. Oysa Kerem Ziya karıncalardan çok korkuyormuş. Çekimlerden önce bütün yeşil alanlardaki, hatta ağaçlardaki karıncaları bile temizledik.

 

 • Tayfun Talipoğlu’nun sahneleri için yağmurlama sistemi kurduk. Sahneler çekildikten sonra 5 gün aralıksız yağmur yağdı.

 

 • Yağmurlama sahnesi çekilirken mahalle sakinlerinden yaşlı bir kadın yangın mı var su mu sıkıyorsunuz diyerek itfaiyeyi aradı..

 

 • Filmin oyuncularından Ali Balkan Avcı, filmden önce uluslararası projelerde yer alarak 12 Hint filminde rol aldı.

 

 • Filmin yapımcısı Hasan Fırıncı, senaryoda yazan mekanın tasvir edilen aynısını bulmak için bizzat 2 gün dolaşıp istenilen mekanın aynısını buldu..

 

 • Yönetmen Yücel Müştekin, makyaj odasında oyuncu arkadaşlarıyla sahne hakkında konuşurken saç maşası ile kolunu yaktı ama sahnenin büyüsü bozulmasın diye ara vermedi. Sahne bittiğinde kolu sarıldı..

 

 • İstiklal Caddesinde çekim yaparken Atlas Sineması önünde Cemal Hünal fark edilince sete birsüre ara verilmek zorunda kalındı

Serdar Aksoy

Gezip görmeyi, fotoğraf çekmeyi ve sinemaya gitmeyi seven genç bir yazar.

Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.