THETAHEALİNG NEDİR? EĞİTİMİ NASIL ALINIR?

ThetaHealing beden, zihin ve ruh bütünlüğü sağlanarak yapılan spiritüel bir meditasyon tekniğidir. Bilinilirliği yeni artmaya başlayan teknik Vianna Stibal tarafında geliştirilmiş ve 25 yılı aşkın bir geçmişi bulunmaktadır.  ThetaHealing hiçbir grup, din, mezhep ya da inancı dışlayamayan bir uygulama olup, uygulayıcı, danışan ya da eğitmen olmak için özel niteliklere sahip olunması aranmaz. Sezgiselliğin yüksek olması uygulayıcı ve eğitmen olma aşamasında şüphesiz ki kişilere yardımcı olacaktır ancak teknik, doğru şekilde öğretmeye ehil kişiler tarafından öğretildikten sonra güvenle ve kolaylıkla uygulanabilir.  Bu yazımızda ThetaHealing nedir ve eğitimi hakkında olan sorulara cevap vereceğiz.

Vianna Stibal ; ThetaHealing yönteminin geliştiricisi, ThetaHealing’i dünya çapında insanlara ulaştıran tanınmış bir ruhsal öğretmen ve şifacıdır. Bundan 20 yıl önce kendi iyileşme sürecine tanık olarak, inanışlarımızın ve duygularımızın bizi öz, tarih, genetik faktörler ve ruh konusunda etkilediğini keşfetti. Bundan dolayı, nasıl ve neden inandığımızı, hayatlarımızda hastalıkları ve problemleri nasıl ortaya çıkardığımızı anlarız. Yaratıcının planını nasıl anlayacağımızı ve istediğimiz gerçekliği nasıl oluşturacağımızı öğrenmemize yardımcı olabilecek bir süreç oluşturmaya çalıştı. Şimdiye kadar Stibal, dünya çapında 500.000’den fazla uygulayıcıyı eğitmiş ve aynı zamanda birkaç kitap yazmıştır.

ThetaHealing uygulayıcıları ve eğitmenleri Vianna Stibal tarafından kurulmuş internet sitesinde kayıtlı olup, gerekli eğitim ve sertifikaları almış kişilerdir. Uygulayıcı olmak için sertifikalı eğitmenler tarafından verilen eğitimlere katılıp sertifika almak gerekmektedir. Eğitime tam ve etkin katılım zorunludur. Eğitim boyunca öğrencilere teorik bilgiler verildiği gibi birçok kez uygulamalı çalışmalar yapılmaktadır. Bu sebeple derslerin takibini yapmayan öğrencinin eğitimi tamamlamış sayılması mümkün değildir. Bu sebeple sertifikalı bir uygulayıcının uygulamayı bildiğinden şüphe edilmesine gerek yoktur. 

Thetahealing Eğitmeni Nasıl Olunur?

Eğitmen olmak için öncelikle ilgili eğitimde uygulayıcılık eğitimini bitirmiş olmak ve Vianna Stibal tarafından verilen eğitmenlik eğitimini tamamlamak gerekmektedir. Her modülün eğitmenliği için ayrı eğitim alınmaktadır.  Uygulayıcı ve eğitmenlik eğitim tarihleri Vianna Stibal ve Think Institute’ın internet sitesinde paylaşılıp güncellenmektedir.  ThetaHealing dünya üzerinde birçok ülkede birçok dilde uygulanan bir tekniktir. Covid-19 pandemisi döneminde eğitimler online olarak da zoom üzerinden yürütülmeye başlanmıştır. Hâlâ bazı eğitimler sadece yüz yüze verilmekte ise de online verilebilen eğitimlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. 

Başlıca uygulayıcılık eğitimleri; Basic DNA, İleri DNA, Derin Kazma, Sen ve Yaradan, Sen ve Eşin, Sen ve Yakın Çevren, Sen ve Dünya, Dünya İlişkileri, Ruh Eşleri, Hastalıklar ve Rahatsızlıklar, Sezgisel Anatomi, Bolluk ve Bereket, Varoluş Seviyeleri, Hayvanlar, Bitkiler, Gökkuşağı Çocukları, DNA3, İdeal Kilo ve Ritm eğitimleridir. Eğitimlerin süreleri ve içerikleri farklılık arz etmektedir.  Belirlenen uygulayıcılık ve eğitmenlik eğitimlerini almış kişiler Master yine belirlenen uygulayıcılık ve eğitmenlik eğitimlerini almış kişiler Science ünvanı alırlar. Science ünvanına sahip olmak Master olmanın bir adım ilerisidir. 

ThetaHealing Nedir?

ThetaHealing tekniği theta beyin dalgalarının kullanıldığı bir meditasyon esnasında yapılmaktadır. Bu sebeple bir yaratım yapıldığında ya da evrenden bir istekte bulunulduğunda gerçekleşme oranının yüzde doksanların üzerinde olduğuna inanılmaktadır. Birçok meditasyon kişiyi beta beyin dalgaları seviyesinde tutmakta ve birçok teknik ile theta dalgalarına ulaşmak için saatlerce meditasyon yapılması gerekirken ThetaHealing ile bu beyin dalgalarına ulaşmak saniyeler sürmektedir. 

ThetaHealing bedensel, ruhsal ve zihinsel konularda uygulayıcı ve danışanlara yardım etmektedir. Aynı zamanda olumlamalar ve his yüklemeleri ile kişinin hayatının kolaylaşması sağlanmakta ve bu düşünce sistemi hayatın genel akışına dahil edildiğinde kişinin hem farkındalık seviyesi artmakta hem de anda mucizeler gerçekleşmektedir. Her ne kadar spritüel bir teknik olsa ve faydasının bilimsel olarak test edilmesi an itibariyle mümkün olmasa da tekniği uygulayan kişilerin yaşadıkları bir dizi olay kısa zamanda tekniği yeni başlayanlar için dahi tekniği vazgeçilmez kılmaktadır. 

ThetaHealing ile tanıştığınız zaman şaşırmaya hazır olun. Bugüne dek sahip olduğunuz ancak farkına varmadığınız birçok yeteneğinizi keşfedecek, bildiğiniz birçok şeyi hatırlayacak, mucizelere tanık olurken kendi hayatınıza da çekmenin kolay ve mümkün olduğunu öğreneceksiniz.  Evrensel yasalarla da yakından ilgilenen ThetaHealing bazı öğretilerin aksine tekniği sadece çekim yasası ile sınırlamamakta tüm evrensel yasaları kucaklamaktadır.  ThetaHealing bir alternatif tıp ya da terapi yöntemi değildir! Bunun bilinmesi son derece önemlidir. Hatta tam tersine sistemin daha başarılı çalışması kişinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak sağlıklı olmasını gerektirdiğinden modern tıbbın da takipçisidir. 

ThetaHealing Nasıl Bir Şey?

Bilinçaltı sistemi ile çalışıldığından NLP gibi zihin düzeyinde kalan kişisel gelişim tekniklerinden ayrılmaktadır. Ancak bilginin tek olduğu hatırlanacak olursa, tüm kişisel gelişim teknikleri ile zaman zaman ThetaHealing tekniğinde kabul edilen bilgilerin çakışması söz konusu olmaktadır. Bu tekniği daha güncel ve daha keyifli hale getirmektedir. ThetaHealing uygulayıcılarının hayata sadece ThetaHealing penceresinden bakmasını istememekte tam tersine kendilerini her yönden geliştirmelerini, sahip oldukları yetenekleri çok yönlü hale getirmelerini istemektedir. Bu da ThetaHealing eğitmenlerinin aynı zamanda değişik yöntemlere de aşina olmaları durumunu beraberinde doğal olarak getirmektedir. 

Bütünsel ve kapsamlı bir tekniği uygulamanın iyi bir diğer yönü ise hayatla ilgili birçok konuda aranılan karşılığın teknik içindeki bilgilerde yer almasıdır. Kişiler arası ilişkilerden, toplumla, hatta Yaradan ile olan ilişkilere kadar varan konularla ilgili çalışmalar yapılan teknikte derin kazma bir diğer adıyla inanç çalışması büyük önem taşımaktadır. Derin kazma sonucunda kişilerin hayatlarında sürekli ardarda yaşanan olumsuz durumlar tespit edilmekte ve üzerinde tekniğe uygun çalışma yapılmaktadır. Üzerinde çalışıldıkça rahatlayan kişi hayatına daha başka bir frekans ile devam etmekte ve uygulayıcı olduktan kısa süre içinde kendi üzerinde de çalışmayı öğrenebilmektedir.  Sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesi yönünde herkesi destekleyen ThetaHealing İdeal Kilo ve Ritm eğitimi ile en iyi versiyonumuzu yaratmamıza katkıda bulunurken Sezgisel Anatomi eğitimi ile hem sezgiselliğimizi arttırıp hem de bedenimizi daha yakından tanımamız mümkün olmaktadır. 

Günlük Hayatta Thetahealing ?

Bir çoğumuz teknikle ilk tanıştığımızda beklentimizi minimumda tutarken tecrübe ettiğimiz güzellikler sonucunda sistemi günlük rutinimize dahil etme noktasına geliyoruz. Bu sebeple ThetaHealing ile hâlâ tanışmamış olanların bir an önce tanışmalarını, en iyi versiyonlarını yaratmak için atılması gereken o bebek adımlarının ilkini hemen bugün atmalarını umuyorum.  Uygulayıcılık eğitimleri ve birebir seanslar ile devam eden çalışmalarımız, yüz yüze ya da zoom üzerinden yapılabilmektedir. Uygulayıcılık eğitimlerimiz ilan edilmekte, seanslar ise danışanların uygunluğu ve tercihi doğrultusunda müsait olan ilk zamanda tercih ettikleri şekilde (yüz yüze ya da zoom üzerinden) gerçekleştirilmektedir. Önemli olan kişinin kendine dürüstçe şunu sık sık hatırlatmasıdır: “Olmak istediğim kişiyim. Olmak istediğim kişi olmam son derece kolay ve mümkün. En iyi versiyonuma dönüşmek doğuştan hakkım. Ve zaten o noktadayım. Hemen şimdi bu anda.”

Kaynak : Thetahealing

Popüler

346
Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.

Design Challenge