Yapay Oyun (The Imitation Game: Enigma) Film Eleştirisi

YAPAY OYUN (THE IMİTATİON GAME: ENİGMA)

Senaryo - 83%
Kurgu - 73%
Yönetmen - 86%
Oyunculuk - 92%
Görsel Efektler - 84%
Müzik - 87%

84%

User Rating: 4.33 ( 2 votes)

 Film Eleştirisi:

Film daha çıkmadan Sony Movie Studio’dan çalınmasıyla büyük ses getirmiş  ve herkesi kendine çekmişti. Filmde 2. dünya savaşının arka planda ki baş kahramanı Alan Turing’in hayatına yer veriliyor. Alan’ın küçüklüğünden başlayan film o zamanlarda ki eşcinsellere olan baskıyı göz önüne seriyor.

Her Şeyin Teorisi

Her Şeyin Teorisi

Benedict Cumberbatch başrolde olduğu için merak ettigim bir filmdi. Filmdeki performansı gayet başarılıydı ama karakterin  sherlock’a çok yakın olması da gözlerden kaçmadı. Bu yüzden içim biraz burkuldu ama biyografi filmi olduğu için başka şans yoktu. Filmi genel itibariyle ile beğendimi söylemeliyim gayet sürükleyiciydi sıkılmadan izledim. Biraz daha dış mekan çekimleri olsa ingiltere’nin o  zaman ki sokaklarını,insanlarını görebilsek fena olmazdı. Savaş görüntüleri çok yetersiz ve tatmin edici değildi. Film Alan turing’in özel hayatına da odaklanarak ilerlemiş. Bir  iade-i itibar  filmi olarak amacına ulaşmış.

Her Şeyin Teorisi

Her Şeyin Teorisi

Filmde Alan Turing’in intiharına hiç değinilmemiş. Böyle büyük ve koskaca ülkenin kaderini değiştiren bir insanı intihara mecbur bıraktılar. Filmde bu konuyu işlemesi bir çok kişinin ilgisini çekti.

 

Her Şeyin Teorisi

Her Şeyin Teor

Popüler

309
Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.