Yenilmezler 2 : Ultron Çağı Film Eleştirisi

 

İlk filmde ki başarısından sonra Avengers 2 herkes tarafından merakla bekleniyordu. Ülkemizde 1 Mayıs’da vizyona giren filme ilk günden bilet alacak yer bulmakta zorlandık. Salonlarda ki IMAX seçenekleri gece saat 12 ye kadar dolu olduğundan 3D izlemek zorunda kaldık. Bu film ilk filmden farklı olarak tüm Yenilmezler kadrosunu karşımıza getirdi. İlk filmde de olan Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın  yanında  Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceramıza katılmış oldu.  Serinin ikinci filminde karakterlerin aile hayatlarına değinilmiş ve kahramanlarımız özel hayatları hakkında bizi bilgilendirmiş. Birinci filmde marvel evreninde Yenilmezler’in eğlenceli tarafını ama bu filmde karanlık yüzünü görüyoruz.

Açıkçası film bizi aksiyon ve maceraya doyuramadı diyebiliriz. Bunun sebebi bir geçiş filmi olmasından kaynaklanıyor. Marvel Avengers 3 için bir altyapı oluşturarak yeni karakterler ve yeni olaylar sundu bize. Hikaye konusunda ilk filmle pek farkı bulunmaması da bu yüzden olsa gerek. Filmi 3D izledim ama bu özelliği hak edecek pek fazla efekt göremedim. Üzerimize gelen bombalar, kalkanlar,çekiçle veya mermiler yoktu. Bu benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu bu yüzden 3D göz yormaktan başka bir işe yaramadı desem yeridir. Filmde ki espiriler gerçekten sağlamdılar. Özellikle mjolnir(Thor’un Çekiç’i) temalı espiriler tüm salonunun gülmesine sebep olan espiriler arasındaydı. Filmde başka bir gözüme çarpan olay ise 6000 irtifada yaylaya çıkmış gibi nefes almaları. Gözden mi kaçmış yoksa bilerek bir açık mı bırakalım demişler bilemiyoruz.

YENİLMEZLER 2 : ULTRON ÇAĞI

YENİLMEZLER 2 : ULTRON ÇAĞI

Filmde ki kahramanlar arasında dövüşlerde oldukça iyiydi gerek takım savaşları gerekse kendi aralarında ki kavgaları. İlk filmde arka planda olan Odin oğlu Thor , bu filmde “Tanrıyım ben oğlum hayırdır size ” demesiyle ön sıralara çıkmış oldu. Bir sonra ki filmde de ön planda olacağına şüphem yok. Kaptan Amerika’nın savaş sahneleri oldukça fazlaydı. “Bunlar kadar hızlı olabilir misin?” sorusuna verdiği cevap bunu kanıtlar nitelikteydi.Aryıca Thor ve Kaptan Amerika’nın birlikte yaptıkları hareket oldukça başarılıydı. Hawkeye’in de ne cevherlere sahip olduğunu öğrenmiş olduk . Çizgi romanlarda verilmemiş özelliklerinin filmde verilmiş olması çizgi roman okurlarını üzmüş olsa gerek. Ultron’un seslendirmesi James Spader tarafından yapılmış ve gerçekten başarılı olmuş. Bana Siri’yi anımsattı. Avengers’a yakışmayan bir karakter de  kuşkusuz Quicksilver. X-Men: Days of Future Past filminde ki başarası ve havasından sonra bu filmde rezil rüsva olmuş bir karakter. Marvel bir karakteri nasıl harcar konulu filmimiz sizlerle.  Ayrıca arkadaşlar bu film Marvel Filmi. Niye biter bitmez kalkıyorsunuz? Oyunculardan sonra devam ediyor bilmiyor musunuz? Biter bitmez 400 kişilik salonda 30 kişi kaldık. Bu filmin sonunda fazla şey göstermedi ama yeni düşmanımızı tanıttı bize. Artık 2 sene beklersiniz kim olduğunu görmek için. Avengers 3’ü merakla bekliyoruz.

Captain America Shield and Mjolnir

Captain America Shield and Mjolnir

Bunları Biliyor muydunuz?

  • Film çekimi boyunca hamile olan Scarlett Johansson’ın hamileliğini gizlemek için 3 tane dublör çekimlerde ona destek vermiş.
  • İlk fragman yayınlandığı ilk 24 saat içinde 34 milyon kez görüntülenerek Demir Adam 3’ün elinde bulundurduğu rekoru altüst etti.
  • Ultron karakterini seslendiren James Spader film boyunca kendi orijinal sesini hiç oynanmadan kullanmış.
  • Yenilmezler Ultron Çağı filminin çekimlerinden sonra Marvel filmlerinde bir daha oynamayacağını açıklayan Robert Downey Jr. daha sonra 2016’da çekimlerine başlanacak Kaptan Amerika: İç Savaş filminin sözleşmesine imza attı.
  • İlk filmde de olduğu gibi Hulk karakterinin seslendirmesini yine Lou Ferrigno yapıyor.

Popüler

346
Yazılarımızdan haberdar olmak için abonemiz olun.

Design Challenge